Web Obce

Tříkrálová sbírka 2017

8.1. 2017

Do Chválovic zavítali začátkem ledna tři králové v podání dětí Filipa (flétna)s Markéty (tamburína) a Dorky (bubínek). Děkujeme především všem dárcům, kteří přispěli a také všem třem králům za originální hudbební doprovod, za "dozor" patří dík Libuši Jirákové. Ve Chválovicích se vybralo téměř 3300 Kč.

Toník

15.1. 2017

Antonín přišel na svět v první lednové dekádě. Z Toníka se těší celá rodina - maminka Kristýna, tatínek Hoza i malá Adélka. Ve Chválovicích mají z Toníka radost Šárka a Václav.

Svatební oznámení

25.4. 2017

Jiří a Monika oznamují, že v sobotu 29.4.2017 budou oddání v kutnohorském Vlašském dvoře.

I letos jsme postavili máj

1.5. 2017

Po dlouhém a nepříjemně studeném dubnu se nakonec i sluníčko podívalo jak ozdobená májka stoupala k oblakům. K nahlédnutí pro všechny jsou připravené fotky v galerii.

Slavnostní odhalení pamětní desky v Kluckých Chválovicích

18.5. 2017

Jste srdečně zváni na akt odhalení pamětní desky na domu č. 67, kde se narodil profesor Milan Zelený. Obřad odhalení, který proběhne v soboru 27.5.2017 v 10:00 bude natáčet Česká Televize.

Milan Zelený se narodil 22. ledna, 1942, v Kluckých Chválovicích č. 67. Na svých webových stránkách uvádí, že otec pocházel z pražské rodiny Zelený, matka, Marie Barvínková se s rodinou do Chválovic dostala z Orlických hor. Po absolvování gymnázia promoval s červeným diplomem roku 1964 na Vysoké škole ekonomické (obory politická ekonomie, finance a kvantitativní metody). O rok později vyhrál konkurz University v Rochesteru, kde po dostudování přijal americké občanství. Po roce 2000 získal zpět české občanství.

V současné době (05/2017) působí jako profesor systémů řízení na Fordham University v New Yorku a jako hostující profesor na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Na akademické půdě působí, nebo působil v různých funkcích (významný hostující profesor, proděkan) na univerzitách v různých zemích: Itálie, Čína, Tchaj-wan. Dle svých stránek je odborníkem v oblastech multikriteriálního rozhodování, produktivity práce a řídicích systémů. Vědeckou práci zaměřuje na optimalizaci a optimální systémy, s aplikacemi ve výrobních procesech. Myšlenkově a filozoficky mu je v oblasti podnikového řízení nejbližší Soustava řízení Baťa.

26.5.2017 tedy den před odhalením pamětní desky se uskuteční na zámku ve Vilémově konference s názvem Impulsy z nového světa podnikání, kterou Milan Zelený zahájí v 9:00 svojí přednáškou. Na konferenci je nutné se předem přihlásit a uhradit účastnický poplatek. Program k nahlédnutí zde.

Foto z odlaní pamětní desky Milana Zeleného

28.5. 2017

Fotky ze slunného dopoledne, kdy byla odhalena pamětní deska profesora Milana Zeleného na jeho rodném domku, jsou umístěny ve fotogalerii.

Zdeněk Bílek z Nadace ZET uvítal přítomné a poté společně s Milanem Zeleným odhalili pamětní desku. Během srdečného proslovu zavzpomínal prof. Zelený na léta strávená v rodném domku a jeho okolí. Po přípitku proběhla spontánní autogramiáda knihy Milana Zeleného Jaro prošlo naší ulicí. Celý akt zaznamenal štáb na audiovizuální techniku a bude pravděpodobně ke shlédnutí v rámci cyklu GEN, který bude věnovám právě našemu rodákovi.

Pozvánka na pouť ke sv. Anně

16.6. 2017

V sobotu 29. 7. 2017 jste srdečně zváni na pouťovou mši v kapličce svaté Anny od 18:00 a od 19:00 na pouťové setkání v hasičárně. Těšíme se na Vaši účast na jedné nebo obou akcích.

Foto z pouti ke sv. Anně

30.7. 2017

V sobotu 29.7. 2017 se uskutečnila podvečerní mše s nedělní platností, následovalo drobné pohoštění v místní hasičské zbrojnici, kam se poutníci přesunuli k osvěžení ducha. Foto v galerii.

Opustila nás Růžena P.

1.9. 2017

V pátek 1.9.2017 ve 12:00 proběhlo v obřadní síni v Čáslavi poslední rozloučení s naší sousedkou paní Růženou , která zemřela ve věku 86 let.

Opustil nás Josef

29.9. 2017

V Čáslavské obřadní síni proběhlo poslední rozloučení s naším sousedem Josefem Š.

Volby 2017

21.6. 2017

O víkendu 22. a 23. října se konaly volby do Poslanecké sněmovny.
Volební místnost okrsku č.2 obce Zbýšov byla tradičně v hasičárně Kluckých Chválovic. Odevzdaných hlasovacích lístků bylo navlas přesně jako při posledních volbách 65 a stejně tak i volební účast dosáhla rovněž 62%, což je více než souhrnný údaj za celou ČR. Na celostátní úrovni i u nás vyhrála volby Alternativa nezávislých občanů, která zabodovala i lokálně u nás. Zatímco u nás druzí Komunisté ztratili na celostátní úrovní téměř polovinu oproti posledním volbám. Celorepublikově druhá strana ODS i u nás zaznamenala značnou podporu - obsadila čtvrté místo a předběhli ji Starostové a nezávislí. Za zmínku stojí úspěch České pirátské strany, která s necelými 11 procenty obsadila na celorepublikové úrovni třetí místo, Piráti oslovili i voliče z našeho okrsku, což se u nás projevilo ziskem 8 procent hlasů.

Opustil nás Bohuslav

25.11. 2017

V požehnaném věku 83 let v neděli 12. listopadu nás navždy opustil Bohuslav B.

Vánoční stromeček

4.12. 2017

V sobotu 2.12 proběhlo rozsvěcení letošního vánočního stromku. Rozvěcení samotnému předcházelo zdobení stromku, jeho výběr a transport. Vše probíhalo v příjemné a přátelské atmosféře viz foto.

Výroční hasičská schůze

12.9. 2017

V sobotu 9.12.2017 proběhla výroční schůze místního dobrovolného sboru hasičů. Proběhlo shodnocení činností uplynulého roku. Hasiči se zúčastnili všech prověrovacích cvičení v okolí: ve Zbýšově, v Šebestnicích a v Kozohlodech, kde zazářili vrámci chůze na chůdách.
Milan Matoušek a Josef Jirák ml. se nově stali členy hasičů a celkově tak vzrostl počet hasičských dobrovolníků na 22 členů. Níže foto ze Šebestenického stříkání 2017.