Web Obce

Mikuláš přišel na svět

03.01. 2023

Začátkem týdne si poprvé prohlédl náš svět Mikuláš F. Maminka Monika a tatínek Jiří i oba sourozenci z něj mají jistě velikou radost. Ve Chválovicích se na něj těší nejen babička s dědou, ale i prababička.

Tři králové 2023

07.01. 2023

Do Chválovic zavítali v sobotu 7.1. 2023 charitní koledníci - tři králové, tedy král a dvě královny (Jakub, Amaálka a Ema) - s doprovodem, aby u prahů domácností i jinde předali poselství o narození Božího syna. Lidem popřejí šťastný nový rok, zazpívají koledu, věnují drobný dárek a při tom poprosí o příspěvek do zapečetěné pokladničky s logem Charity ČR.
Ve sbírce se vybralo ve Chválovicích víc než 4 730 Kč. Farnost Zbýšov včetně vlkanečska celkem v rámci sbírky vybrala téměř 42 500 Kč. Část vybraných peněz zůstane ve farnosti, část bude alokováno na kutnohorsku, detaily zde.


Fotky z koledy k nahlédnutí v galerii.

Úklid na mostě 2023

19.04.

Na velikonoční pondělí po obědě se sešli dobrovolníci k již tradičnímu úklidu mostu. Počasí se vydařilo a mezi deštivými dny na velikonoční pondělí vysvitlo na koledu slunce. Fotky k nahlédnutí už brzy v galerii.

Stavění máje 20223

01/ 05

PNěkolik deštivých dnů vystřídalo krásné prosluněné odpoledne na stavění máje jako stvořené. Pomocí svalů a techniky jsme vztyčili ozdobený stromek a se šlo spláchnout žízenň. Fotky k nahlédnutí v galerii.

PLetošní pouť

11/ 06

Letos s lítostí oznamujeme, že se tradiční červencová chválovská Annenská pouť z vícero důvodů nekoná.

Jak tiše žila

30.9.

...tak tiše odešla. Tak začíná úvodní verš z parte paní Marie Š., naší sousedky, manželky, maminky, babičky, prababičky, a tety i švagrové.
Poslední rozloučení proběhlo v pátek 15. září 2023 v obřadní síni na hřbitově v evangelickém kostele v Opatovivích.

Všem zarmouceným, přátelům a rodině přejeme klid v duši a upřímnou soustrast.

Neplačte nad mým osudem...

13.10.

...neruště můj věčný sen. Tak začíná úvodní verš z parte paní Marie P., naší sousedky, maminky, babičky, prababičky, a tety.
Poslední rozloučení proběhlo ve středu 11. října 2023 v obřadní síni na hřbitově v Golčově Jeníkově.

Všem zarmouceným, přátelům a rodině přejeme klid v duši a upřímnou soustrast.

Kdybyste někdy radu potřebovali...

4.11. 2023

..jen s láskou na mne vzpomeňtě. Tak začíná úvodní verš z parte paní Aleny K., naší sousedky, maminky, manželky, babičky, prababičky, tchyně i tety.
Poslední rozloučení proběhlo v pátek 3. listopadu 2023 v obřadní síni na hřbitově v Čáslavi.

Všem zarmouceným, přátelům a rodině přejeme klid v duši a upřímnou soustrast.